KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färglito/collage 8777267
*
nr 877 7267
Ivor Abrahams
(f. 1935), Storbritannien
Färglito/collage , Ivor Abrahams (f. 1935), Solur, 1975, 23/ 95, motivet: 101x119
Ivor Abrahams, född 1935 i Wigan, Lancashire, brittisk målare.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2014
kl 20:26:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 19:50:36
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ivor Abrahams
Ivor Abrahams, född 1935 i Wigan, Lancashire, brittisk målare.
Läs mer om Ivor Abrahams
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller collage färglito ivor abrahams solur storbritannien trädgårdsmöbler vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06
*
Ivor Abrahams
Ivor Abrahams, född 1935 i Wigan, Lancashire, brittisk målare.
Läs mer om Ivor Abrahams
nr 877 7267
Ivor Abrahams
(f. 1935), Storbritannien
Färglito/collage , Ivor Abrahams (f. 1935), Solur, 1975, 23/ 95, motivet: 101x119
Ivor Abrahams, född 1935 i Wigan, Lancashire, brittisk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 19:50:36 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ivor Abrahams
Ivor Abrahams, född 1935 i Wigan, Lancashire, brittisk mÃ¥lare.Läs mer om Ivor Abrahams
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller collage färglito ivor abrahams solur storbritannien trädgårdsmöbler vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06